Kodulinna Majal on välja kujunenud rida tegevusi, mille täpset ajakava saate vaadata leheküljelt huvi.tallinn.ee, Facebooki lehelt ning kodulehel olevast ürituste kalendrist.

Huvilised saavad Kodulinnamajaga külgnevat linnamüüri ja Nunna, Sauna ning Kuldjala torni külastada, ostes pileti Nunna tornist Suur-kloostri tänaval. Teeme seal ka kontserte ja etendusi, oleme valmis ka heade ideede vastuvõtmiseks.

Kodulinna Majas on veel lisaks mitu võimalust näituste ülespanekuks - Kuldjala torni I ja II korrusel, keldrikorruse kivisaalis ja ka teise korruse saalis.

2013. aasta septembrikuu esimesel laupäeval alustasime ettevõtmisega "Helisev linnamüür" - muusika Otsa Koolilt, koreograafia Tallinna ülikoolilt, ajalooline tõde Eesti Kunstiakadeemialt. 2014. aastal lisandusid veel professionaalsed muusikud ja abiks oli korraldusmeeskond Tallinna 21. Koolist. Linnamüüri panid helisema kell 12 Pika Jala väravatornis puhkpillid ja 26. kontsert lõppes kell 22 Hellemanni tornis. Linnamüür heliseb jätkuvalt iga aasta septembrikuu esimesel laupäeval. Eesmärk on tajuda linnaruumi akustilist omapära, saada targemaks ajalooliste ülevaadete kaudu, saada 12 tunni jooksul tornist torni liikudes kultuuriline elamus.

 

Kevade saabumise puhul on juba ligemale 50 aatat Musumäel kevadet tervitatud. Kodulinna Maja korraldab sel puhul päev läbi kestva päeva "Kevad kõnnib mööda linna ja Kodulinna Maja oma heade sõpradega kõnnib temaga kaasa". Truud sõbrad on siin Tallinna Botaanikaaed, Tallinna Loomaaed, Boga Pott, Kullo Lastegalerii ja teised.

Korraldame mitmeid konkursse ja võistlusi. Kirjutamise võistluse "13xValter" põhjal ilmus raamat "Öös on mitu muinasjuttu" ja selleks inspiratsiooni andnud Edgar Valteri pildid on püsinäitusena keldrisaali seintel. Ulmejuttude ja ulmepiltide võistlus sünnitas raamatu "Minu tornilugu", Andres Ehini luuletuste põhjal toimunud pikema ettevõtmise tulemiks on raamat "Tuul viis põllult traktori".

Kodulinna Maja üheks tegevusliiniks on meie hulgast igavikuteele läinud loovisikute sünniaastapäevade tähistamine. Aastaid oleme korraldanud Raimond Valgre, Arne Oidi, Uno Naissoo loomingu esitlusi. 2012. a. 26. veebruariks kuulutasime välja Ott Arderi loomingu põhjal esinemiskavade võistluse. Tegime seda ka aastatel 2013. ja 2014. aastal. 2020. aastal saabus Ott Arderi luuletuste visualiseerimise konkursile nii videoid, kompositsioone kui pilte ja need on nähtavad aadrssil kodulinnamaja.ee/arder.

Vanalinna Päevade ajal korraldame ekskursioone, etendusi ja kontserte, avatud on õpitoad. Aastaringselt saab kaltsuvaipade kudumist õppida proua Külli juhendamisel ja Onu Priit selgitab lihtsamaid puutöö võtteid huvilistele. Päevasel ajal on majas veel vaba ruumi, kui keegi tahaks midagi toredat õpetada/korraldada, katsume kaubale saada.