Kodulinna Majal on välja kujunenud rida tegevusi, mille täpset ajakava saate vaadata leheküljelt KUHU MINNA.

Sari "Väärtus" tutvustab huvilistele Tallinna ajalugu ja eesti kultuuri. Ekskursioonidena pühapäeviti nimetuse all "Täna vaatame", kolmapäeviti vestlusena "Täna räägime" ning rariteetide tutvustamisega nimetuse all "Ainult 1x1".

"Mõttetalgutel" kujundatakse visioone Tallinna vanalinna tulevikust. 2015 aasta jaanuarist algab kord kuus avatud osavõtuga suur arutelu "Mõttemängud vanalinnaga", Eesmärgiks on modelleerida vanalinn aastaks 2050. Oma visioone on kutsutud looma linnaametnikud, turismitöötajad, loomeliidud, elanikud, õpilased ja ettevõtjad-ärimehed.

Linnaelu päevaprobleeme selgitavad iga kuu viimasel kolmapäeval abilinnapead.

 

Nunnatorni kaudu korraldatakse pääsu linnamüürile, Sauna ja Kuldjala torni. Teeme seal ka kontserte ja etendusi, oleme valmis ka heade ideede vastuvõtmiseks.

Kodulinna Majas on veel lisaks kaks võimalust näituste ülespanekuks - Kuldjala torni I ja II korrusel.

Koolivaheaegadel korraldame väikeseid laagreid. Sügisel põhiteemad vanalinn ja kunst, kevadel vanalinn ja teater.

Korraldame mitmeid konkursse ja võistlusi. Kirjutamise võistluse "13xValter" põhjal ilmus raamat "Öös on mitu muinasjuttu", ulmejuttude ja ulmepiltide võistlus sünnitas raamatu "Minu tornilugu", Andres Ehini luuletuste põhjal toimunud pikema ettevõtmise tulemiks on raamat "Tuul viis põllult traktori".

Kodulinna Maja üheks tegevusliiniks on meie hulgast igavikuteele läinud loovisikute sünniaastapäevadel tähistamine. Aastaid oleme korraldanud Raimond Valgre, Arne Oidi, Uno Naissoo loomingu esitlusi, Mikk Mikiveri meenutame alati 4. septembril.

2012. a. 26. veebruariks kuulutasime välja Ott Arderi loomingu põhjal esinemiskavade võistluse. Tegime seda ka aastatel 2013 ja 2014. Hiidlased andsid toreda idee - miks mitte teha selliseid kavasid ka mujal? Nii teemegi! Lisatud juhend jääb kehtima ka järgnevateks aastateks. Kodulinna Maja palub vaid enesele toimuvast teada anda ja ehk lisada ka mõni pilt või videoklipp.

Vanema põlve kunstnikke meenutame nende sünniaastapäeval koos salongiga Allee ja kohvikuga Maiasmokk.

Vanalinna Päevadel ajal korralgame ekskursioone, etendusi ja kontserte, avatud on õpitoad.

Aastaringselt saab kaltsuvaipade kudumist õppida proua Elle juhendamisel ja Onu Priit selgitab lihtsamaid puutöö võtteid huvilistele. Päevasel ajal on majas veel vaba ruumi, kui keegi tahaks midagi toredat õpetada/korraldada, katsume kaubale saada.

2013. aasta septembrikuu esimesel laupäeval alustasime ettevõtmisega "Helisev linnamüür" - muusika Otsa Koolilt, koreograafia Tallinna ülikoolilt, ajalooline tõde Eesti Kunstiakadeemialt. 2014. aastal lisandusid veel proffessionaalsed muusikud ja abiks oli korraldusmeeskond Tallinna 21. Koolist. Linnamüüri panid helisema kell 12 Pika Jala väravatornis puhkpillid ja 26. kontsert lõppes kell 22 Hellemanni tornis. Linnamüür heliseb jätkuvalt iga aasta septembrikuu esimesel laupäeval.